Görüş ve Önerilerinizi Bekliyoruz

Ürün Özellikleri


PDF Teknik Resim DWG 2D Çizim

Azot (Nitrojen-N2) gazı, ~150 Bar basınca erişinceye kadar silindir içine doldurulur. Gaz basıncı piston miline etki yapar ve meydana çıkan kuvvet, piston milini başlangıç kuvvetine eşit oluncaya kadar dışarıya iter. (daN cinsinden ölçülen güç, azot gazının piston miline uyguladığı basınçtır) Piston mili, silindir içerisine itildiğinde haznede bulunan gazı sıkıştırarak ve hacmini azaltarak kuvveti artırır.

Azot silindirler sıradan mekanik yaylar gibi davranırlar, fakat buna karşılık ön yüklemeye gerek duymazlar. Silindirler, sızdırmaz olarak tasarlandıklarından, çalışma sırasında, montajda doldurulan özel yağı muhafaza ederler, hareketli kılavuzların özellikleri ve kullanılan contaların karakteristikleri nedeniyle silindirler haricen yağlanmaksızın her durumda çalışabilirler. Sistemin uzun süreli çalıştırılmaması halinde, koruyucu olması bakımından, contaların sızdırmazlıklarını optimize etmek gayesiyle, iş başlangıcında, on (10) çalışma devrinin yaptırılm tavsiye edilir. Sistem çalıştırılırken 0.8 - 1.8 m/sn. Piston hızının geçilmemesini öneririz.

ÇALIŞMA ISISI
İzin verilen en yüksek çalışma sıcaklığı 80°C dir, daha yüksek sıcaklıklar contaların karakteristiklerini bozabilir. Aşırı ısınmadan sakının, silindir içindeki basıncı arttırır. 1°C ısı artışı: 0.367 bar basınç artışına neden olur.

AZOT SİLİNDİRLERİNİN ÖMRÜ
Normal şartlarda kullanılıyorsa ve montajı doğru yapıldı ise, azot silindirleri 75000 lineer metre için garanti edilirler. (Bu ölçü, piston çalışma boyunun, gidiş geliş olarak toplanması ile elde edilmiştir.)
Özellikle, kritik çalışma şartlarında veya harici şartlar nedeniyle ürünün arızalanması halinde, contaları ve tahrip olan parçaları değiştirmek gerekli olabilir.

SİLİNDİR TİPİNİN SEÇİMİ
AMG Azot Gazlı Yaylar; Geleneksel yaylar gibi tek başına kullanılabilirler, birbirleriyle birleştirilebilirler, bir kontrol panosu vasıtası ile tüm sistemin dışarıdan idaresi sağlanabilir, çalışma kuvveti yükleme basıncına göre değiştirebilir. Silindirler, çalışma darbesi sırasında artan kuvveti azaltmak için bir genleşme tankına bağlanabilirler.

SİLİNDİR TİPİNİN SEÇİMİ
AMG azot silindirlerinin uzun ömürlü ve sorunsuz çalışması için, kullanıcılara kullanım sırasında aşağıdaki önlemleri almalarını öneririz:
- Silindirler azot gazıyla ve 150 bar basınçla doldurulmuştur, kesinlikle gövde ve pistona müdahale etmeyin, delmeyin ve hasara meydan vermeyin.

Garanti, satın alış tarihinden başlayıp 1 yıl sonra biter. Ürün kalitesi uygun değilse ve ürün garanti edilen imalat niteliklerini taşımıyorsa, silindirin onarılmasından veya değiştirilmesinden imalatçı sorumludur.

Uygun olmayan kullanımdan meydana geldiği varsayılan veya bu katalogda belirtilenlere uygun düşmeyen kullanımlardan, silindirlerin kurcalanmasından, hatalı yerleştirilmesinden, orijinal parçaların ve orijinal yağın kullanılmamasından, yanlış sistem hesaplamasından ve yanlış ebatlandırmadan, piston çubuğu üzerine çarpma, çizilme ve operasyonu veya basınç contalarını tehlikeye sokacak işlemlerden dolayı imalatçı sorumlu değildir

Ürün Ölçü / Değer Tablosu

bU kategoriye ait imal ettiğimiz azot gazlı kalıp yay ürünlerin teknik detay tabloları:

ÜRÜN KODU Stork
mm
ØD
mm
ØD
mm
M
mm
L
mm
Lmin
mm
ØK
mm
ØT
mm
F
mm
G
mm
R
mm
lt
mm
E
mm
Fmin
daN
Fmax
daN